wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeMon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 33 më Tue Dec 26, 2023 8:05 pm

 

 Vendose GrahpicCard ne motherbord

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KinG.M.H.S.

KinG.M.H.S.


Numri i postimeve : 59
Join date : 21/09/2010

Vendose GrahpicCard ne motherbord Empty
MesazhTitulli: Vendose GrahpicCard ne motherbord   Vendose GrahpicCard ne motherbord Icon_minitimeSat Sep 25, 2010 8:24 pm

Ky eshte nje tutorial i thjesht rreth vendosjes se Graphic Card in motherbord

Atëher nëse dëshironi ta ngritni kartelen garike p.sh prej 65 MB në 1GB, duhet ti ndjekni kta hapa.
Së pari duhet ta bleni nje kartel grafike, sa dëshironi ju, 64 MB ose ma shum sa deshorni ju.

Vendose GrahpicCard ne motherbord 01

Kjo kartel duhet të zevendesohet me at të vjetren në këtë vend
Vendose GrahpicCard ne motherbord 02
Pra në at shiritin që është me ngjyr te ZEZ e jo me ngjy të bardh.

Në portin me ngjyr të zez e cila duket gati si porti i RAM MEMORJES, aty duhet të vendoset kjo lloj kartele.
Vendose GrahpicCard ne motherbord 01
Me kaq perfundon, pra vetëm e vendosni e ndezni PC dhe kompjuteri juaj do të ju'a njeh automatikisht ndyshimin qe e kini bërë.Vetem ju duhet te i instaloni driverin dhe gjithqka perfundon.
Ju falimderit për vëmendje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vendose GrahpicCard ne motherbord
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: Hardware & Software :: Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë-
Kërce tek: