wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeMon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 33 më Tue Dec 26, 2023 8:05 pm

 

  Was ist Linux ? & Warum Linux ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
SaLiBosSi
Admin
SaLiBosSi


Numri i postimeve : 277
Join date : 07/02/2009
Age : 31

 Was ist Linux ? & Warum Linux ? Empty
MesazhTitulli: Was ist Linux ? & Warum Linux ?    Was ist Linux ? & Warum Linux ? Icon_minitimeWed Oct 13, 2010 6:10 pm

Çfarë është Linux?

Linux është një sistem operativ UNIX i cili u shpik në 1991 nga Linus Torvalds. Ai e kaloi atë të lirë, kështu që nuk ka qenë shumë e shumë përdorues dhe zhvilluesit. Linux është ported edhe për platforma të ndryshme. Ajo shkon jo vetëm në platformat Intel.

Pse Linux?

Linux është shpërndarë nën Licenca Publike e Përgjithshme, që do të thotë se ajo është plotësisht i lirë dhe do të vijnë edhe me kod burim, ju gjithashtu mund të ndryshojë. Ka mjaft alternativa të programeve Windows! Ndonjëherë happerts por me mbështetjen e hardware, të tilla si në Win-modem ose disa pajisje të ri USB për të cilat nuk ka shoferët për Linux, apo të japë atë që nuk shoferët për Linux (në qoftë se prodhuesi nuk ka detajet e nevojshme teknike janë të njohura). Në të kundërt, Linux (përveç * BSD) server për zgjedhjen e parë, sepse ajo është shumë i qëndrueshëm dhe i tha për të shumë më i sigurt se Microsoft Windows. Linux është OS për PC të vjetër. Ajo konsumon burimet shumë pak të sistemit dhe ka edhe floppy-Linux, të ruajtur në një disketë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wWw.Dobridolli-Forum.9forum.info
 
Was ist Linux ? & Warum Linux ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: Sistemet Operative :: GNU/Linux-
Kërce tek: