wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeMon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 33 më Tue Dec 26, 2023 8:05 pm

 

 [TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KinG.M.H.S.

KinG.M.H.S.


Numri i postimeve : 59
Join date : 21/09/2010

[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Empty
MesazhTitulli: [TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI?   [TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Icon_minitimeThu Oct 07, 2010 1:49 am

Përshëndetje,
në këtë tutorial ju do të mësoheni se si të bëni një GUI.

Aplikacionet që nevoiten:
Cs 1.6 Background Maker v3.0
DOWNLOAD: http://files.filefront.com/13443223

dhe
Cs 1.6 Color Scheme Editor v3.0 Final
DOWNLOAD: http://files.filefront.com/13443228

Kur ti marrësh keto, je gati që të bësh një GUI!

1. Së pari gjeje një foto të mirë për guin ose bëje një me Photoshop.

2. Hape Cs 1.6 Background Maker v3.0 (shiko screenshot A), pastaj nëse të pyet Choose game, qite cs 1.6. Pastaj "default background" i cs1.6 do të shfaqet, pastaj kliko në "load picture", merre foton tënde, sigurohu që madhësia të jetë në mes 640x480 deri 1280x1024. Zgjedh rezolucionin tënd (sigurohu që rezolucioni të jetë i njëjtë edhe në lojë) dhe fotoja jote do të rregullohet automatikisht, por do të paraqitet në program e prerë (shiko screenshootin F) por spo të jetë e prerë në lojë. Tani kliko në butonin "Make Cs Background", por mos e prek Run Cs sepse ende nuk kemi mbaruar (por nëse do veq perpara:P) ne do të shkojmë të hapi 3.

3. Hape Cs 1.6 Color Scheme Editor v3.0 Final (shiko screeenshootin B), pastaj prit që backgroundi të loadohet. Tani ti do të shohësh shumë butona e sende tjera (shiko screenshootin B). Së pari do të shohësh ku lexon "Base Text" lart në anën e majtë, dhe se qka është "Base Text" do ta mësosh në screenshootin C. Nëse deshiron që ta ndryshosh ngjyren e shkronjave, zgjidh Color pastaj merr ngjyren që dëshiron. Tani do ta kalojm "the border" sepse ato nuk janë shumë të rendësishme, por nëse dëshiron që tia ndrrosh ngjyrën, atëherë veq perpara. Për "Controls Background" (shiko screenshootin D), zgjidh ngjyrën që dëshiron, pastaj nëse dëshiron që ajo të jetë më transparente, shiko lart në të djathtë, mund që ta ndryshosh në 100% nëse deshiron. E njëjta në "Lists background" që është e shfaqur në screenshootin E.

BONUS ITEMS: Ti mund të fusësh poashtu edhe një muzikë, vetëm preke butonin e background music, pastaj preke costum, check box, pastaj browse dhe zgjidh këngën që dëshiron!

A.[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? 2na175t

B.[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? Sfe90m

C.[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? S3eour

D.[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? 2n6hoc8

E.[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? 2dgw8cm

F.[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI? 2sadto1

SHPRESOJ SE E KENI KUPTUAR Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
[TUTORIAL] Si ta krijojmë një GUI?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» JavaScript [Tutorial]
»  JavaScript [Tutorial] Fillimi
» PHP: Login Tutorial me session dhe Regjistrim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: Gaming Zone :: Postime të reja Counter Strike-
Kërce tek: