wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
Dritë të përjetshme Icon_minitimeMon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
Dritë të përjetshme Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
Dritë të përjetshme Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
Dritë të përjetshme Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
Dritë të përjetshme Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
Dritë të përjetshme Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
Dritë të përjetshme Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
Dritë të përjetshme Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
Dritë të përjetshme Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 33 më Tue Dec 26, 2023 8:05 pm

 

 Dritë të përjetshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GhosT
Numri i postimeve : 8
Join date : 19/08/2010

Dritë të përjetshme Empty
MesazhTitulli: Dritë të përjetshme   Dritë të përjetshme Icon_minitimeThu Aug 19, 2010 11:43 pm

A e dini se ka një llambë të lehta, që tashmë djeg më shumë se 100 vjet? Jo?
Në fakt, ekziston një llambë dritë që djeg për 105 vjet tashmë!
Dritë të përjetshme 1xzajetaslikap
Kjo llambë drita ishte e ndezur në 1901 në një stacion zjarr në Livermore, Kaliforni, herën e parë dhe që atëherë ajo djeg pa pushim! Këto llambë dore e çelur dritën me 4 djegie Watts sot si një dritë natën për motorët e zjarrit. (Ra fjala, ajo është immortalized në librin "Gines të Rekordeve!)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
GhosT
Numri i postimeve : 8
Join date : 19/08/2010

Dritë të përjetshme Empty
MesazhTitulli: Re: Dritë të përjetshme   Dritë të përjetshme Icon_minitimeThu Aug 19, 2010 11:45 pm

GhosT shkruajti:
A e dini se ka një llambë të lehta, që tashmë djeg më shumë se 100 vjet? Jo?
Në fakt, ekziston një llambë dritë që djeg për 105 vjet tashmë!
Dritë të përjetshme Scaled.php?tn=0&server=69&filename=zajetaslika
Kjo llambë drita ishte e ndezur në 1901 në një stacion zjarr në Livermore, Kaliforni, herën e parë dhe që atëherë ajo djeg pa pushim! Këto llambë dore e çelur dritën me 4 djegie Watts sot si një dritë natën për motorët e zjarrit. (Ra fjala, ajo është immortalized në librin "Gines të Rekordeve!)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dritë të përjetshme
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: FANTAZMAT-
Kërce tek: