wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
Dy gjëra! Icon_minitimeMon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
Dy gjëra! Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
Dy gjëra! Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
Dy gjëra! Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
Dy gjëra! Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
Dy gjëra! Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
Dy gjëra! Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
Dy gjëra! Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
Dy gjëra! Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 33 më Tue Dec 26, 2023 8:05 pm

 

 Dy gjëra!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PriNCeSha_18
Numri i postimeve : 13
Join date : 07/02/2010

Dy gjëra! Empty
MesazhTitulli: Dy gjëra!   Dy gjëra! Icon_minitimeSun Feb 07, 2010 5:19 pm

- Dy gjëra e vrasin njeriun:

1- Goditja e armës së atij që nuk të do

2- Mosinteresimi për ty i atij që ti do.


- Njeriu pa kualitet karakterizohet nga dy gjëra:

1- Ankesa

2- Përgojimi


- Dy gjëra zgjidhin edhe problemet që ëe dukje janë të pazgjidhshme

1- Të ndryshosh këndvështrimin

2- Të vendosësh vehten në vend të palës përballë- Dy gjëra nuk të lëjojnë të biesh në gabim:

1- Personat dhe ngjarjet ti kalosh në filtrin e mendjes dhe zemrës

2- Të mos shkelësh të drejtat e tjetrit- Dy gjëra i bëjnë njerëzit të largohen nga ti:

1- Demagogjia

2- Mendjemadhësia- Dy gjëra të bëjnë njeri kualitativ:

1- Të kontrollosh pasionin dhe dëshirat

2- Të jesh lojal- Dy gjëra të shtojn vlerë ekstra:

1- Të marrësh mësime në oratori dhe diskusion

2- Të mësosh të lexosh shpejt dhe duke kuptuar- Dy gjëra të lënë pas:

1- Pavendosmëria

2- Paguximshmëria- Dy gjëra i kryen shkencëtari:

1- Një ambient me nivel

2- Pak çmenduri- Dy gjëra të mundësojnë që mos të e gërmosh kot gjith jetën:

1- Të aftësohesh në profesionet dominante për kohën

2- Të bësh punën që e don- Dy gjëra janë sekreti i suksesit:

1- Të mësosh mjeshtërine nga mjeshtri

2- Të kesh vazhdueshmëri- Dy gjëra të mundësojëe të arrish suksesin dhe lumturinë njëherësh:

1- Qëllimi i pastërt

2- Ndjesia shpirtërore- Dy gjëra do të të dallonin ty nga miliona njerëz:

1- Mos të bëhesh pjesë e kërkimit të llogarisë, por pjesë e zgjidhjes

2- Jetën dhe çdo fenomen ta përceptosh me një përceptim të ri dhe origjinal.- Dy gjëra e pengojne zhvillimin:

1- Teprimi

2- Të mbyllurit me fatkeqësinë- Dy gjëra sjellin zgjidhje:

1- Buzëqeshja

2- Heshtja- Dy gjërave ju dihet vlera pasi ti humbësh:

1- Nëna

2- Babai- Dy gjëra nuk kthehen pas

1- Koha e shkuar

2- Fjala e thënë- Dy gjëra janë fundi i vërtetë:

1- Xhenneti

2- Xhehennemi- Dy gjëra të cilat nëse i arrin ke arritur vlera të larta:

1- Dashuria

2- Dituria- Dy gjëra janë të rëndësishme për gjthcka në jetë:

1- Të marrësh..

2- Dhe të japësh frymë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dy gjëra!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: DISKUTIME PA KUFI-
Kërce tek: