wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeMon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeWed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 33 më Tue Dec 26, 2023 8:05 pm

 

 Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GhosT




Numri i postimeve : 8
Join date : 19/08/2010

Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Empty
MesazhTitulli: Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma    Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  Icon_minitimeThu Aug 19, 2010 11:22 pm

E bija e ish-presidentit amerikan, George W. Bush, Jenna Bush ka deklaruar se derisa ka jetuar në Shtëpinë e Bardhë ka parë fantazma. E bija 27-vjeçare e Bushit ka thënë në shoun televiziv të Jey Leno-s, se rezidenca e presidentit amerikan në Washington, është përplot fantazma.

“E kam dëgjuar fantazmën. Flija, ndërsa nga kamini i dhomës sime përnjëherë është dëgjuar muzika e viteve të 20-ta të shekullit të kaluar. E dëgjova, u frikësova shumë, dhe ika në dhomën e motrës sime – e cila me thoshte se unë sillesha çuditshëm”, ka thënë Jenna.

Mirëpo - vijoi ajo - javën tjetër të dyja flinim në dhomën time, kur në një moment ka cingëruar telefoni dhe na zgjoi nga gjumi. Pas pak në filluam një muhabet të shkurtër, për të shkuar më pas të flemë, kur nga kamini është dëgjuar muzika e operës.

“Nuk mund të besonim, dhe mendonim se jemi të marra. Jemi përpjekur që këtë gjë ta shpjegojmë në mënyrë racionale, mirëpo edhe personeli i Shtëpisë na ka thënë se edhe ata e dëgjojnë çdoherë”, ka shpjeguar Jenna.

Jenna ka thënë se nuk e ka parë fantazmën e ish-presidentit amerikan Abraham Lincoln, për të cilin thuhet se rregullisht viziton Shtëpinë e Bardhë, por ka thënë se do të kishte pasur dëshirë ta kishte parë atë.

Flitet se fantazma e Lincolnit shpesh shëtit nëpër korridorin e katit të dytë të Shtëpisë së Bardhë, troket në dyer dhe qëndron pranë një dritare të caktuar, me një dorë prapa shpinës.

Se sa është e famshme legjenda për Lincolnin flet edhe fakti se, ish-kryeministri i famshëm britanik Winston Churchill nuk kishte pranuar të flinte në dhomën e këtij ish-presidenti, pasi gjatë një qëndrimi në atë dhomë e kishte parë fantazmën e tij.

Ish-Zonja e parë e SHBA-ve, Hillary Clinton gjithashtu ka pranuar se në Shtëpinë e Bardhë ekziston një atmosferë e errët. “Nganjëherë di të jetë e errët”, kishte thënë ajo.

Para saj, një deklaratë të tillë e kishte dhënë edhe ish-presidenti Harry Truman, i cili në një letër drejtuar bashkëshortes së tij, kishte shkruar: “Rri këtu në shtëpinë e vjetër dhe gjatë gjithë kohës i dëgjoj fantazmat që ecin poshtë e lartë korridoreve. Në ora 4 të mëngjesit më ka zgjuar një e trokitur në derë. Dikush tre herë kishte trokitur në derën e dhomës time të gjumit, dhe kur e hapa derën nuk ishte askush. Ky vend i mallkuar është i rrethuar, dhe jam i sigurt në këtë gjë”, thoshte Truman. /Net/Telegrafi/
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma  F.1108170834905_m
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shtëpia e Bardhë është përplot fantazma
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Fantazma!Qeniet e padukshme!!!
» Ne programin [ alsat live fantazma ]
» C'është BBCode?
» Cfare eshte CSS
» Ora nuk është e saktë!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: FANTAZMAT-
Kërce tek: