wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
Mon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
Wed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
Wed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
Wed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
Wed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 22 më Sun Jan 26, 2014 2:56 pm

Share | 
 

 Windows XP në xhepin tuaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KinG.M.H.S.

avatar

Numri i postimeve : 59
Join date : 21/09/2010

MesazhTitulli: Windows XP në xhepin tuaj   Sat Sep 25, 2010 8:26 pm

Që prej Shtatorit të kaluar, lajmi i një smartphone të aftë për të punuar me Windows XP u përhap me shpejtësi në gjithë botën dhe me vitin e ri, gjithmonë e më shumë rreth tij po bëhet e ditur.
Në tregun konkurues të smartphonëve, shumë pak prej tyre ia vlejnë për tu interesuar së tepërmi – të fitosh ndaj karakteristikave të iPhone të Apple duket virtualisht e pamundur dhe një ndër arsyet kryesore është sistemi i tij mjaft solid.

Kompania Kineze ITG ka menduar të mbështetet në një sistem të suksesshëm si Windows XP (version i plotë, jo mobile) për të bazuar telefonin e sajë të ri, i cili krahas funksionaliteteve bazë të një smartphone pritet të pajiset me dalje USB, audio dhe VGA.Disa nga specifikimet mund ti lexoni më poshtë:

- CPU: AMD Super Mobile CPU
- Memorja: 512M/1G
- SSD: 8G/16G/32G/64G ose HDD: 30G/60G/80G/120G
- LCD: Touch-screen LCD 4.8 inch TFT 800 me 480 piksel
- Sistemi Operativ: Microsoft Windows XP
- Rrjetet: GSM/GPRS/EDGE/WCDMA (HSDPA/HSUPA) CDMA/CDMA2000 1X/CDMA1X EVDO, TD-SCDMA TD-HSDPA
- Wireless: WiFi 802.11b/g, WiMax(opsional), Bluetooth, GPS
- Kamera: CMOS, 300k/1.3 MP
- Porte lidhëse: 1 x kufje,1 x mikrofon, konektor i palosshëm (përfshin dalje VGA ), 1 x USB 2.0, Slot SIM
- Bateria: Lithium-ion
- Koha e bisedës: Rreth 5 orë, Stand by: rreth 5 ditë
- Pesha totale: 400g
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Windows XP në xhepin tuaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: Hardware & Software :: Software per Celularë-
Kërce tek: