wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
Mon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
Wed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
Wed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
Wed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
Wed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 22 më Sun Jan 26, 2014 2:56 pm

Share | 
 

 SHQIPËRIA DUHET TË BËHET SHQIPËRI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
SaLiBosSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 277
Join date : 07/02/2009
Age : 26

MesazhTitulli: SHQIPËRIA DUHET TË BËHET SHQIPËRI   Mon May 03, 2010 9:09 pm

Historia shqiptare,edhe pse e gjakosur,ajo eshte e shkruar prej burrave tane,sipas ngjarjevete bujshme ne kohen kur jane zhvilluar.Ishte nje kohe kur burratemençur e te guximshem e bene
Shqiperine.Megjithate ata burra vdiqen,e Shqiperia mbeti e cunguar per dhembje.Ne nuk e falem Shqiperine,ate na e gllaberuan pushtuesit me ndihmen e zonjes plake Evropes,dhe per kete ata nuk kane perse te krenohen.Shqiperia mbeti cung,e shkaperderdhur,edhepse jemi dy krah te te njejtit trup,por te ndare e te gjymtuar.Me termin Shqiperi une kuptoj gjitha viset ku jetojne shqiptaret.As nuk mund te mburrem une me Kosoven e mbetur jashtatrungut kombetar,sa qe nuk mund temburresh ti me Tiranen,e cila per te hyne trollin e vet drejt Kosoves duhet legjitimuar neper kufijet e shqiptareve si i huaj!!!Faktikisht pushtuesit na ndane,na lane te coptezuar,te varfer bile me te varferit ne Ballkan,por kjo nuk do te thote se na ndaluan te bejme perpjekje per te u bashkuar.A guxuam te e leme qeshtjen kombetare ne balte?Nuk do te duhej por kete e beme,nuk pata mundesi as une,as ti,ketee bene kryetitullaret e teashtuquajtura shtete ne vete,por te coptezuar.Ata mjerisht po i hapin rrugen ndikimeve te huaja,sa qe duke na drejtuar te huajt me ndikimin e vet,thuaj kane depertuar aq thelle ne jeten tone,sa qe na i kaneimponuar edhedoket dhe zakonet e veta.Vjen i huaji nga nga te i teket,e na i percakton punet cilat duhet ti kryajme ne shtepine tone.Kosova krenohet se kinse me planin e Athisarit po fitojka pavaresine ekushtezuar,dhe gjithqka qe eshteekushtezuar nuk eshte e plote,por e perafert.Ne anen tjeter Shqiperia krenohet se eshte shtet sovran,qe me gjysme Shqiperi nuk mund te flitet per sovranitet,por edhe sikur te ishte sovrane,ajo nuk ka pasur afro nje shekulli pushtues,dhe mbeti vendi me i varfer ne rajon:Pse?
Sepse titullaret e shtetit garuan kush do e shqyaj pjesen me te madhe per vete,kurse populline lane duarbosh!A mund te riparohet diqka?Mesiguri se po,nga se Shqiperia ka nxjerrur burra te menqur,te njohur per mrekullite e tyre,per veprat e tyre te medhate njohura neper glob.Pse atehere kjo çeshtje nuk po vihet ne zgjidhje?Sepse shteti shqiptare i drejtuar nga politikanet qenuk jane politikan,eshte zhytur ne mjegullajen politike.Intelegjenca po vuan prej nje semundje tragjike te intriges,egoizmit,letargjise,eshte mbetur e heshtur dhe e plandosur,haraqin e te ciles po e paguan populli ose ne vuajteje urie,ose duke i shkri muskujt ne kurbet.Nje kuvend kombetar eshte folur eperfolurshpesh,por diqka po e pengon ne arritjen e tij.Ështe koha e funditkur Shqiperia te behet,te mblidhen burrat me te menqur e te besueshum shqiptar dhe te thone fjalen e fundit.Plani IAthisarit te cilin nuk e besonas zoti,si dhe rrokullisja e politikajve ne Shqiperi nuk e bejne Shqiperine,perkundrazi e dobesojne.kohen e fundit po lexoj shume ne gazeta,po ndegjoj ne mjetet e informimit,se po pregaditet nje taktike politike qe e sjell FatosNanon ne krye te Shqiperise,qka une nuk jam aspak kunder tij,sa nuk jam aspak kunder asnje shqiptari,por kur ekam ndegjuar vet SaliBerishen te kete thene se eshte dakord te e beje Nanon njeriun e pare te Shqiperise,kjo me ka shty temendoj shume!Nje Salih Berisha,i mbushur me nje urrejteje te skajshme ndaj Nanos,qe nuk ka lene te keqe publike pa theneper te,sot dakordohet qe Nano te drejtoj Shqiperine!Kjo te bene te frigohesh se mund te presish kohe temira,per shqiptaret.Politikajt per interesa te veta personale,i thone edhe ujkut babe,duke e hutuar popullin te i jap voten,pastaj politikani te bene pallon e sefase,kurse populli te bredhi duar bosh.Them se intelegjenca shqiptare ka detyre te i prij ketij populli,e te e drejtoj se kujt duhet hedhur vota.Eshte edhimbshme teshohish si eshte katandisur Shqiperia e Skenderbeut,Ismail Qemajlit,,NOLIT;KONICES;Fishtes,Mjedes,kutelit,Poradecit........

Detyree qdo shqiptari eshte te punojne shume per trojet e shqipeve,te e nxjerr Shqiprine nga kjo katandisje,sepse eshte koha e fundit te ebejme SHQIPRINË.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Dobridolli-Forum.forumotion.com
 
SHQIPËRIA DUHET TË BËHET SHQIPËRI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: Arti Shqiptar :: HiSTORIA SHQiPTARE-
Kërce tek: